טיפים לפני ביקור של הילד אצל רופא שיניים

זה מאוד חשוב להקפיד על ביקורת של אחת לתקופת זמן אצל רופא השיניים. יש שממליצים על חצי שנה ויש שממליצים על פחות. כמובן, שבמידה והילד סובל ממחלת שיניים זו או אחרת, בין אם מדובר על חור בשן ובין אם מדובר על מחלה הנוגעת לחניכיים, מדובר על מה שחשוב להביא לפתרונו ומכאן שיש להגיע לרופא השיניים במהירות המירבית כדי להתחיל את התהליך הטיפולי.

טיפולי שיניים בילדים שונים מטיפולים בקרב ציבור מבוגר יותר, מה גם שהרבה פעמים הקושי של הילד לשתף פעולה עלול להביא לאתגרים שונים בטיפול. איך אפשר למנוע הופעות מאין אלו ומדוע זה חשוב, הכל במאמר שלפניכם.

למה חשוב להביא את הילד לכדי שיתוף פעולה

שיתוף פעולה מצידו של הילד הוא ממש אלמנט קריטי באפשרות ליצור טיפול איכותי ואפקטיבי. הסיבה לכך נעוצה בעיקרה בכך שכאשר המטפל בה לבחון את הבעיות הקיימות עליו לבחון את כל חלל הפה בקפידה, לאחר מכן העבודה תכלול החדרה של מיני עצמים זרים אל תוך חלל הפה בזהירות מירבית ומתוך ניסיון כנה לשמור על שלומו של הילד בצורה הטובה ביותר.

אמנם מדובר על פעולה אותה לכתחילה על המטפל לבצע בזהירות הראויה, אבל חשוב לדעת כי שיתוף פעולה מצידו של הילד יכול לסייע ולשפר משמעותית את איכות הטיפול. שכן דעתו של המטפל יכולה להתמקד כולה בטיפול בילד ולא בכל דבר אחר שאינו נוגע לעניין.

אז מה אפשר לעשות כדי לעודד את הילד לשתף פעולה?

על מנת לעודד את הילד לשתף פעולה אפשר לנקוט במספר צעדים שישפרו משמעותית את היכולת של הילד לשתף פעולה. אל תשכחו כי ילד במידה רבה לא שונה ממבוגר. כמו שאתם צריכים וודאות ולא אוהבים להימצא ברגעים בהם אתם חסרי אונים, כך גם הילדים. וודאות והבנה אלו כלים שיכולים להביא את הילד לכדי שיתוף פעולה וכדאי לשים לב אליהם גם אם אתם ממהרים או לא חושבים שמדובר על צעד חשוב דיו.

אז מה הצעדים שאתם יכולים לנקוט בהם כדי לעודד את שיתוף הפעולה של הילד:

  1. להסביר לו מה עתיד להיות התהליך: כאמור, ילדים כמו מבוגרים אוהבים וודאות. אתם יכולים לנסות ולהסביר מה יכלל לאורך הטיפול. תמיד טוב לתאר באמצעים מוחשיים את הזמן כדי שהילד ירגיש שהוא בשליטה לאורך הטיפול. למשל, תמיד טוב לנסות ולחלק את הטיפול למקטעים ולהסביר מה יקרה שלב אחרי שלב. למשל: בהתחלה רופא השיניים יבחן את המצב, לאחר מכן יהיה צילום ובסוף, יהיה הטיפול עצמו. כמובן שכדאי להרגיע ולהגיד שגם אם יכאב זה יהיה קצר ולא ייקח הרבה זמן.
  2. אפשר להסביר לילד מדוע יש לטפל בבעיה ומדוע הטיפול יגרום לו להרגיש טוב יותר בסופו של דבר: אפשר להסביר שבשיניים יש חור, לדוגמא ושהתפקיד של הרופא הוא לסתום את החור. אפשר להסביר מה יקרה במידה ולא יערך טיפול. בשום פנים ואופן המטרה היא לא לאיים או להפחיד את הילד, אבל אין ספק כי ידע מסייע ביצירה של שיתוף פעולה איכותי דיו.

להביא לילד מתנה קטנה

להביא לילד מתנה קטנה היא תמיד אפשרות טובה ודרך להראות כי בסופו של דבר, אחרי טיפול שעלול להיות לא נעים או מרתיע, בסוף, התוצאה היא טובה. מה שיעורר שיתוף פעולה כמובן מצידו של הילד. המתנה יכולה להיות אפילו סימלית, אבל כזו שמבטאת את הרעיון כי כדאי לשתף פעולה כדי להגיע לסוף הטיפול.

חשוב ללכת לרופא שיניים המתמחה בטיפול בילדים 

כאמור, קיימת חשיבות גדולה לשיתוף פעולה מצידו של הילד לאורך תהליך הטיפול. כאשר פונים אל רופא שיניים המתמחה במתן שירות לילדים שיתוף הפעולה של הילד יהיה גדול יותר. לא פעם ולא פעמיים רופאים המתמחים בילדים יודעים כיצד להוביל את הילד לשיתוף פעולה, פעמים רבות הטיפול ילווה בהפתעה קטנה.

המוצרים שבחרת
0
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)